Paziņojums romiem par Psihologa Likumu Latvijā: 


SVEIKI DRAUGI, Dārgie - Roma Inteliģence, Roma Līderi un nozares profesionāļi !

Es vēlos Jūs inoformēt par jaunumiem psihologa profesijā

Es attīstu Roma un Psiholoģijas savstarpējās saistības, attiecības, likumsakarības, fenomenoloģiju.. 


Roma etniskajā kultūrā ir daudz psiholoģiskās iezīmes, īpašības un to psiholoģiskie raksturojumi, kas veido orģinālas psiholoģiskās īpatnības.


Tādējādi, tiek aktualizēts virziens un specializācija: roma(n)ologs-psihologs (roma + ologs + psihologs = mācība par  romu psiholoģiskajām (psihiskām) parādībām  un likuma(iekšējiem un ārējiem) fenomenoloģiju.
Iegūstam  apzīmējumu: romaologs-psihologs
   (jāsaskaņo ar valodniekiem kā precīzi lietot šo jēdzienu)


No 2018.gada 1.janvāra stājies spēkā LR Psihologa Likums
Esmu minējis (atvērt pielikumu) sīkākas detaļas kādā veidā notiek individuāla/ grupas vai fiziskas/juridiska sadarbība ar psihologu


Sadarbības organizēšana ar jebkuru psihologu ir vajadzīgs vai Līgums vai Sadarbības apliecinājums;
Sanemot psiholoģisko palīdzību roma nepilngadīgai personai psihologam ir jasadarbojas ar bērnu vecākiem un tiek prasīta lielāka atbildība (sīkāk Psihologa Likumā)
Mana sadarbība roma biedrībā vai roma plānotā pasākumā, jābūt skaidri noteiktam un definētam - psiholoģiskā profesionālā darbība, un atvēlētais laiks ir jāpārvērš akadēmiskā/ astranomiskā stundu skaitam.
Psiholoģijā nav apzĪmējuma eksperts un viņa dalība. Psihologa darbība ir konsultēt, diagnosticēt, novērtēt, izglītot, rakstīt atzinumus. (Sīkāk LR Psihologa Likumā)
Varēsiet uzzināt vairāk par psihologa sertificēšanos; profesionālās asociācijas psihologa sertificēšanai piešķir zināmu laika periodu jeb pārejas laiku.


Esmu Latvijas Profesionālās Psiholoģijas Asociācijas biedrs jau daudzus gadus, kuri ir mani tiešie psiholoģiskās profesionālās darbības pārraugi un vadība
Uzziņai, Informācijas pārbaudei vai Sūdzību gadījumā, meklēt vairāk informācijas šeit:Informācija Pielikuma
Cieņā, Andris Tertats,
Londona, Apvienotā Karaliste
8.februāris, 2018


PIELIKUMS