30.08.Memoranda par romu diskriminācijas novēršanu parakstīšanas gadadienas pasākums 2012

30.augustā tiesībsargs Juris Jansons tikās ar romu nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un pārrunāja pēdējā gadā īstenotos pasākumus romu diskriminācijas novēršanai.


Tikšanās laikā tiesībsargs informēja par laika posmā no 2007.gada līdz 2012.gadam piešķirtā Eiropas Savienības finanšu instrumentu un valsts budžeta līdzekļu finansējuma izlietojuma izvērtējumu romu kopienas problēmu risinājumiem. Izvērtējuma vēstule nosūtīta arī Latvijas Republikas Saeimas Cilvēktiesību komisijai, Latvijas Republikas Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijai, Ministru kabinetam un Starptautiskās Romu Apvienības augstākajam komisāram Normundam Rudevičam.
Tiesībsargs klātesošos iepazīstināja ar Tiesībsarga biroja īstenotiem pasākumiem un pasākumiem, kādus plāno īstenot romu jautājumu risināšanai, izdalot četrus galvenos pamatvirzienus:

 • izglītība,
 • nodarbinātība,
 • veselības aprūpe,
 • piekļuve mājokļiem un būtiskajiem pakalpojumiem.

Pasākumā piedalījās Starptautiskās Romu Apvienības augstākais komisārs Normunds Rudevičs, Vidzemes romu kopienas pārstāvis Tahīrs Sīmanis, Baltijas romu biedrības pārstāve Aina Burkeviča. Uz līdzdalību aicināts arī Latvijas Romu apvienības „Nēvo Drom” vadītājs Anatolijs Berezovskis, Jelgavas čigānu kultūras biedrības „Romani čačipen” vadītājs Haralds Didžus un biedrības „Latvijas Čigānu biedru apvienība un austākā čigānu padome” pārstāvis Osvalds Jezdovskis.
Šogad aprit gads kopš starp tiesībsargu un Latvijas romu nevalstiskajām organizācijām tika parakstīts sadarbības memorands par romu diskriminācijas novēršanu.
Tiesībsarga vēstule par Eiropas Savienības finanšu instrumentu un valsts budžeta līdzekļu izlietojumu romu integrācijai pievienota pielikumā.

  resurs: http://www.tiesibsargs.lv/news/lv/memoranda-par-romu-diskriminacijas-noversanu-parakstisanas-gadadienas-pasakums  Oleg Tulyakov ierakstīja Семінар-нарада "Проект за підтримки МФВ "Сім ромських адвокатів".

     
  Oleg Tulyakov
  13. novembris plkst. 9:18
   
  ПРОГРАМА 
  відкритого семінару-наради за темою «Забезпечення реалізації проекту за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» «Сім ромськиих адвокатів». 

  Час та місце: 15 листопада 2017 року, 10.00 – 14.00, Конгрес-центр Сумського державного університету, Суми, вулиця Покровська, 9/1. 
  Учасники: представники МФВ, залучені до проекту працівники Сумського державного університету, команда проекту, ромські активісти, відповідальні особи місцевих підприємств, установ та організацій, котрі опікуються ромською проблематикою 
  Захід організовується Міжнародним фондом «Відродження» (Ромська програмна ініціатива) та громадською організацією «Ромське національне об’єднання». 
  Мета заходу – визначити оптимальні шляхи реалізації проекту «Сім ромських адвокатів» на високому професійному рівні 
  Модератор: Олег Туляков, керівник проекту «Сім ромських адвокатів». 
  9.00 – 10.00 
  Реєстрація учасників 
  Вітальна кава 
  10.00-10.10 
  Вступне слово від організаторів 
  10.10 – 10.15 
  Сергій Над’ярний, начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації 
  «Співпраця з органами державної виконавчої влади, місцевого самоврядування та інститутами громадянського суспільства у межах проекту «Сім ромських адвокатів» 
  10.15 – 10.45 
  Олег Туляков, керівник проекту «Сім ромських адвокатів» 
  Презентація проекту «Сім ромських адвокатів» 
  10.45 – 11.00 
  Володимир Підлісний, директор Сумського обласного центру зайнятості 
  Зарина Москальова, учасник проекту 
  «Організація роботи з працевлаштування ромів» 
  11.00 – 11.15 
  Ірина Лагіренко, заступник директора департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради– начальник управління надання державної соціальної допомоги 
  Володимир Волошин, учасник проекту 
  «Організація роботи щодо забезпечення належних соціальних виплат ромському населенню» 
  11.15 – 11.30 
  Борис Богодушко, депутат Сумської міської ради, директор Сумської загальноосвітньої школи №5 
  Іван Матусевич, учасник проекту 
  «Забезпечення доступу ромів до освітніх послуг» 
  11.30 – 11.45 
  Леонід Федорченко, заступник голови правління громадської організації «Фонд регіональних досліджень» 
  «Організація роботи щодо забезпечення доступу ромів до медичних послуг» 
  11.45 – 12.00 
  Підбиття підсумків першої частини семінару-наради, відповіді на запитання 
  12.00 – 13.00 
  Обід 
  13.00 – 13.50 
  «Діяльність у межах проекту «Сім ромських адвокатів» у частині налагодження взаємодії з правохоронними органами, оформлення прав власності на майно та земельні ділянки» 
  Микола Лушпієнко, Начальник Головного управління Національної поліції в Сумській областіГоловне управління Держгеокадастру у Сумській області 
  Начальник: Усик Наталія Андріївна 
  Усик Наталія, начальник головного управлінняуправління Держгеокадастру в Сумській області 
  Павло Садовий, голова правління громадської організації «Фондтрегіональних досліджень», адвокат 
  Олексій Троян, учасник проекту 
  Мілана Боброва, учасниця проекту 
  13.50 – 14.00 
  Підбиття підсумків семінару-наради
  Saistībā ar tautiešu paverdzināšanu Lielbritānijā aiztur vēl vienu latvieti TVNET 15. OKT 17:21 ĀRVALSTĪS Ilustratīvs foto Foto: RIA Novosti/Scanpix Saistībā ar tautiešu paverdzināšanu un cilvēktirdzniecību Lielbritānijā šonedēļ aizturēts vēl viens latvietis, vēsta laikraksts «Derby Telegraph». Latvijas valstspiederīgais Mareks Kaira aizturēts Donkāsteras Šefīldas lidostā. Viņš tiek turēts aizdomās par iesaistīšanos paverdzināšanā un cilvēktirdzniecībā Dārbi pilsētā. Kaira tādējādi ir jau septītais aizturētais šajā lietā. Septembrī Latvijas un Lielbritānijas tiesībsargājošās iestādes aizdomās par tautiešu paverdzināšanu aizturēja sešus Latvijas valstspiederīgos. Tāpat tika atbrīvoti desmit cietušie. Detektīvs Karls Četvins laikrakstam apstiprināja, ka Kaira aizturēts saistībā ar iepriekš minēto starptautisko operāciju, kurai dots nosaukums «Doubrava». Pieci no iepriekš aizturētajiem cilvēkiem joprojām atrodas ieslodzījumā, savukārt viens cilvēks izmeklēšanas gaitā atbrīvots. Iepriekš šajā lietā aizturētie Latvijas valstspiederīgie ir Ainars Pelcis (53), Ilgvars Pelcis (32), Kārlis Aleksandrovs (41), Magdalena Kleina (54) un Jolanta Pelce (35). Jau ziņots, ka kopš šī gada sākuma Latvijas un Lielbritānijas tiesībsargājošās iestādes apmainījās ar operatīvo informāciju par iespējamu cilvēku ekspluatāciju darba nolūkos Lielbritānijā. Turpmākas sadarbības rezultātā Lielbritānijā tika aizturēti seši Latvijas valstspiederīgie - trīs sievietes un trīs vīrieši. Tāpat vairākās adresēs tika atbrīvoti desmit Latvijas valstspiederīgie - deviņi vīrieši un viena sieviete, kuriem bija sociāla rakstura problēmas - atkarības, parādi un bezpajumtnieku dzīvesveids. Valsts policijas (VP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas priekšnieks Armands Lubarts pastāstīja, ka daļa no aizturētajiem agrāk bijusi VP redzeslokā par mantiskiem noziegumiem. Ņemot vērā, ka turpinās izmeklēšana, Lubarts pagaidām nekomentēja, kādi darbi cietušajiem bija jāveic. «Vairāk zināms, ka tā bija darba ekspluatācija, viņiem bija algu kartes atņemtas un izveidoti mākslīgi apstākļi, lai iekļūtu parādu jūgā no ekspluatatoru puses. Tāpat viņiem bija problēmas aizbraukt no Lielbritānijas. Cietušajiem nebija iztikas līdzekļu un valodas zināšanu,» skaidroja Lubarts.  LNT ZINAS, 16.oktobra minetie cilveki, kuri paverdzinaja citus romus un latviesu, ir Latvijas chigani no Slokas un Tukuma, LNT Zinas Links:

  https://tvplay.skaties.lv/parraides/lnt-zinas/883604?autostart=truen  .